Laptop edukacyjny polsko-angielski dla dzieci

Od dawna szukałam i przeglądałam oferty z laptopami dla dzieci. Nie wiedziałam czy dla 5-latka kupić zwykły tablet z doczepianą klawiaturą, czy może raczej coś bardziej do zabawy i nauki języków. Najpierw zdecydowałam się na tą pierwszą opcję, bo przecież nie uchronię dziecka od technologii. Sama na co dzień dużo pracuję przed komputerem, więc widziałam, że też chciał sobie na nim pisać czy klikać cyferki. Jednak nie znalazłam jeszcze dla niego żadnej sensownej gry, która by uczyła i w łatwy sposób była skonstruowana. Na razie w notatniku pisze sobie litery i cyferki. Postanowiłam zatem nabyć coś bardziej zabawkowego. Właśnie u HH Poland znalazłam fajny laptop edukacyjny polsko-angielski. Miało zarówno gry, jak i logiczne zadania oraz zwykłe pisanie. Łącznie 80 programów. 

laptop-edukacyjny_dla-dzieci

pomysł-na-prezent-dla-chłopca_laptop

Dla jakiego wieku laptop edukacyjny?


Nawet nie przypuszczałam, że dzieci z taką łatwością zapamiętują słowa w języku obcym, więc postanowiłam to dalej pielęgnować i rozwijać w przyjemny sposób. Pomyślałam, że właśnie taki laptop polsko-angielski może być bardzo pomocny, a syn miło spędzi przy nim czas. Jak tylko przyszedł sama najpierw musiałam sprawdzić, jak to wszystko tam działa. Na opakowaniu jest napisane, że przeznaczono go dla dzieci powyżej 3 lat, jednak moim zdaniem bardziej 4-latek się w tym odnajdzie. Nawet dla mojego syna, niektóre ćwiczenia są jeszcze za trudne, bo po prostu nie umie czytać. Na szczęście większość programów z tych 80 jest właśnie dla niego. Taki edukacyjny laptop ma swoje plusy i minusy, jednak pamiętajmy, że każdemu dziecku może spodobać się inne ćwiczenie. To wszystko zależy, co już na danym etapie umie i co lubi. Mój syn najczęściej wybiera ćwiczenia matematyczne i logiczne. 

jak-nauczyc-dziecko-angielskiego_poprzez-zabawe

jaki-laptop-edukacyjny_dla-dziecka

Wady i zalety zabawkowego laptopa


Zdecydowany plus to ilość programów, bo jest ich aż 80, jednak nie wszystkie przypadły mi do gustu. Zacznę najpierw od zalet. Laptop jest bardzo lekki i poręczny. Klawisze łatwo się wciska, a sama jego obsługa jest intuicyjna i odpowiednia dla dzieci. Bardzo spodobała mi się opcja polskich znaków na klawiaturze, co ułatwia naukę pisania i uzupełniana słów w ćwiczeniach. Poprzez naciśnięcie spacji zmieniamy z języka polskiego na angielski i na odwrót. Plus za podział programów na kategorie i stopień trudności. Wszystko mamy wypisane obok ekranu. Do wyboru mamy 2 opcje zasilania: poprzez kabel z końcówką usb, albo 3 zwykłe baterie. Ja wybrałam drugą opcję, bo dla mnie zdecydowanie wygodniejsza.

Niestety takie laptopy edukacyjne też mają swoje wady. Mi chyba najbardziej przeszkadza ich drażniący dźwięk. Na szczęście można go tak ściszyć, że usłyszy go tylko dziecko, które na nim ćwiczy. Do zestawu dołączono myszkę, ale jak dla mnie jest ona tu niepotrzebna i syn się do niej na razie nie przekonał. W takich zabawkowych urządzeniach, również i tutaj, ekran jest dość mały i obraz niezbyt mocny, więc na ćwiczenia na dworze się nie nadaje, bo po prostu nic na nim nie widać. 

Laptop edukacyjny jest przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku, jednak moim zdaniem jest tam zbyt mało funkcji, które by zrozumiały. Myślę, że to dobry prezent dla 4 lub 5 latka. Choć są w nim programy wymagające umiejętności czytania, a mój syn jeszcze tego nie potrafi, to myślę, że razem z rodzicem może to szybko złapać. Moim zdaniem jest to fajny prezent, jako pierwszy laptop i sposób na naukę angielskiego poprzez przyjemną zabawę. Cena jak na takie urządzenie jest w porządku. 

co-na-prezent-dla-4-latka

17 komentarzy:

  1. Z jednej strony taki laptop to bardzo fajna zabawka edukacyjna, a z drugiej przyzwyczajanie dziecka do zabawy "komputerem". Trzeba jedynie zachować balans i zdrowy rozsądek i będzie ok.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To prawda równowaga przede wszystkim, bo nie uchronię go od komputera.

      Usuń
  2. Bardzo podobają mi się zabawki edukacyjne, gdyż uważam, że w fajny sposób można połączyć naukę z zabawą. Dobrze wiedzieć, że takie laptopy istnieją.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wydaje mi się, że to jak najbardziej dobra propozycja dla dzieciaków, one fantastycznie radzą sobie z wszelkimi elektronicznymi urządzeniami, chwytają natychmiast o co w nich chodzi. :) A najważniejsze, że dzięki nim mają ułatwiony dostęp do wiedzy, pomoc w nauce języków obcych, świat się kurczy, zatem warto postawić na nowe rozwiązania i umiejętności. :)

    OdpowiedzUsuń
  4. super! taki sprzęt to nie tylko zabawa alei nauka, świetna propozycja na prezent dla dziecka

    OdpowiedzUsuń
  5. Mamy w domu bardziej prosty laptop do nauki literek, dzieci bardzo chętnie z niego korzystają

    OdpowiedzUsuń
  6. jaki fajny jest ten laptop. Spodobałby się naszemu Bartusiowi

    OdpowiedzUsuń
  7. Nauka języków to obecnie bardzo ważna kategoria życia. Myślę, że dobrze, że powstają zabawki, które ułatwiają to zadanie już maluchom

    OdpowiedzUsuń
  8. Jak byłam mała to sama miałam podobny ale oczywiście było to bardzo dawno temu i był to o wiele bardziej prosty model, niemniej miło wspominam.

    OdpowiedzUsuń
  9. mi się kiedyś udało trafić na laptop w wersji holenderskiej, zabawy jest naprawde sporo, dzieciaki chętnie do niego zasiadają i chociaż nie rozumieją zbyt wiele to i tak jest niezbędny w zabawie ;-)

    OdpowiedzUsuń
  10. świetny laptop. Mój syn też taki miał -znaczy podobny - jak był mały:) bardzo pomocny w nauce

    OdpowiedzUsuń
  11. Mamy coś podobnego innej marki, jednak moje dzieci niechętnie się nim bawią, wolą inną formę nauki języka.

    OdpowiedzUsuń
  12. Swietny! Sama bym komuś kupiła taki na prezent :) Nauka połączona z zabawa to najlepsze co moze byc :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Ja mam tylko jedno ale do tych małych laptopków dla dzieci - mają mały i słaby ekran. Choć ten i tak w stosunku do innych jest dość wyraźny i duży.

    OdpowiedzUsuń
  14. u mnie się nie sprawdził, szybko się zepsuł, a naprawa laptopów się tu nie sprawdzi, bo to przecież rodzaj zaawansowanej zabawki. Mały dostał mojego starego laptopa i śmiga na programach edukacyjnych :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety takich urządzeń chyba się nie naprawi, bo wszystko plastik. A reklamacja nie obejmuje tego uszkodzenia?

      Usuń

Dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli spodobał ci się mój blog zapraszam do obserwowania ;)

Copyright © 2016 Kasia Krupińska , Blogger